Завршен апел за помош на малиот Кристијан

1

Кристијан е шесмесечно бебе од Штип родено со Даунов синдром и тешка срцева мана за која што е неопходна итна хируршка интервенција во клиничкиот центар во Софија – РБугарија.
За оперативниот зафат се потребни парични средства кои во моментот родителите не се во можност да ги обезбедат и затоа се упатува апел до сите кои што се во можност да помогнат донирајки финансиски средства на жиросметка 300057077030163 / КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА со назнака за Кристијан Миленковик .
Воедно добредојдени се сите форми на помош во вид на бебешка испомош за малиот Кристијан . Контакт 077 / 978 -455 .

Донирајте 100 денари за Кристијан на 070/ 143 193 (само за корисниците на Т Мобиле

и сега за корисниците на VIP мрежата – 077 / 143 – 500 

Потресната приказна за Кристијан , да му го подобриме животот !

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

4 коментари

 1. Објавено од Sasa, на Одговори

  ima li smetka da se prati pomos od inostranstvo? fala (IBAN,BIC)

 2. Објавено од Mile Stojkoski, на Одговори

  Apel za pomosh

 3. Објавено од Marija, на Одговори

  Se uste li nema brojcinja za doniranje?

 4. Објавено од david, на Одговори

  apel za pomos na maliot kristijan ; 070 143 193 ; 077 143 500 ; donirajte i pomognete na maliot kristijan Eve vi brojcinja

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: