Завршен апел за помош на малечката Милена Серафимовиќ

2

 

 

Милена Серафимовиќ е две годишно девојче, на кое му е потребна Ваша помош.

 

dete_vo_bolnica240

На малата Милена поради проблеми со бубрезите ѝ беа извршени две успешни операции. Во моментов таа живее со само еден бубрег, но е добра и се опоравува.

 

Нејзините родители се социјални случаи, кои сепак успеаја да платат за една од операциите. Потебни се средства да се плати втората операција, која со добра волја на лекарите е веќе извршена. Станува збор за сума од 1700 евра, а треба да се соберат најдоцна до 3 јули.

Бидејќи семејството не е во можност да ги обезбеди потребните средства, се придружуваме на апелот за помош – сите да помогнеме да се спаси животот на малата Милена.

Сметка преку која би можеле да ги уплатите средствата е ТТК Банка Куманово: 290500011944509

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

1 коментар

  1. Објавено од mitko, на Одговори

    dali seuste vazi donacijata i dali seuste moze da se realizira,poshto jas denes prv pat ja gledam objavava,…blagodaram..

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: