Завршен апел за помош на малата Вања

11

Малата Вања Стојановиќ боледува од SY Down, досега извршена е една операција на трошок на семејството, но сега имаат потреба и од наша помош.

Одредена и е доживотна терапија како нејзината ситуација би се одвивала во добар ред.

На 24.11.2012 малата Вања беше на преглед во Белград каде беше прегледана од доктор кој доаѓа од клиниката Примавера медика од Москва.

Ситуацијата на малата Вања не е баш најдобра и предложена и е терапија, односно 5 редовни терапии кои траат по 2 месеци, а помеѓу терапијата се прави пауза од 3 месеци.Една терапија од 60 дена чини 1500евра.

Поради ситуацијата во која се наоѓа семејството на Вања терапии се одложени за 3 месеци како би ги собрале потребните средства за нејзиното лекување.

Да им излеземе во пресрет !

Семејството не е во можност да ги обезбеди сите средства и затоа апелира до сите хумани луѓе да помогнат.

Отворена е жиро сметка на која ќе можете да донирате:

530500015633738 Охридска банка на име : VANJA STOJANOVIC

Девизна сметка:

IBAN code MK07530280004250217
SWIFT OHRDMK22
smetka 14-080-00425020

ПОКАЖЕТЕ ЈА ВАШАТА ХУМАНОСТ!

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

9 коментари

 1. Објавено од ljiljana, на Одговори

  Mojata malecka uste nema podobruvanje.Seuste e na rehabilitacija vo Ohrid a i tiroidnata zlezda za nas e uste eden golem problem.Rezultati ne se dobri,no nie se borime .
  Поздрав до сите луѓе со големо срце <3

 2. Објавено од denis serafimovski, на Одговори

  🙂

 3. Објавено од gsagasassdaassg, на Одговори

  Izdrzhi Vanja!Verba vo Bog!

 4. Објавено од gsagsaagssaagsgas, на Одговори

  Izdrzhi Vanja!Verba vo Bog!

 5. Објавено од Sivija-Cika, на Одговори

  Mojata novogodisna zelba i site molitvi se za najhrabrite decinja <3 mislam deka sekoj moze da se otkaze barem od edno kafe i kutija cigari(100den) da i pomogneme na Vanja <3

 6. Објавено од ljiljana, на Одговори

  Ви благодарам многу. среќни празници од <3

 7. Објавено од gsagsagasas, на Одговори

  Ima li broj za donacii?

 8. Објавено од ljilja87, на Одговори

  ocekujem da mi se jave svakog dana ali mislim da nam nisu odobrili fala od srce sto se interesirate. Vi blagodaram

 9. Објавено од ljilja87, на Одговори

  blagodarime na site sto donirale za nasata vanja no nie so prikupeniot iznos od samo 150e nemame da pokrieme patnite troskovi zato se otkazuvame od apelot i mislam deka nie sme prvi koji prekinuvame neuspesniot apel.da se zablagodarime i na timot DONACII pozdrav

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: