Завршен апел за помош на малата Самира

6

Самира Русидова родена на 18.09.2012 (три месечно бебе) боледува од Cataracta (перде) и под итно е потребен хируршки зафат во странство. За таа цел и се потребни уште 1.000 ЕУР кои сите добродушни можат да ги донираат на следнава сметка 320500021889583 Централна Кооперативна Банка. Контакт телефон 075/957-995. Да и помогнеме на малата Самира и таа да ги види убавините што животот и ги дава. Однапред благодарност до сите солидарни лица.

Орхан Русидов (orhan_probistip@hotmail.com)

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

3 коментари

  1. Објавено од gsagsagsasga, на Одговори

    Izdrzhi Samira!!!Verba vo Bog!!!

  2. Објавено од Oliver, на Одговори

    Zdravo Orhan. Se nadevam deka Samira e dobra i popoleka raste. Bi sakal da ve prasam zosto operacijata e potrebna da se izvede vo stranstvo, a ne preku naseto zdravstvo? Sakam da pomognam, piste mi vas mobilen broj.

  3. Објавено од Oliver, на Одговори

    Orhan, Vi isprativ email poraka na orhan_probistip@hotmail.com no izgleda deka Vasata email adresa nee tocna. Moze li da mi ispratite tocna ili druga email adresa?

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: