Завршен апел за помош на малата Магдалена

0

Магдалена Кекеновска има само 7 месеци и тешка болест на црниот дроб. Итно и е потребна трасплантација на црн дроб во странство односно Heidelberg University Hospital во Германија. За операцијата потребни се 60.000 евра кои треба да се соберат во најскоро време бидејќи семејството не е во можност да ги собере и затоа апелира со сите Вас хумани луѓе.

НА МАГДАЛЕНА НАВИСТИНА И Е ПОТРЕБНА ВАШАТА ПОМОШ, ВЕ МОЛИМЕ ПОКАЖЕТЕ ЈА ВАШАТА ХУМАНОСТ И ДА Е ПОДАРИМЕ ЖИВОТ , ДОНИРАЈТЕ  !

Донациски број од мрежата на Т Мобиле 070/143 333 од мрежата на VIP 077/143 333 и од мрежата на ONE 075/143 114.

и жиро сметка со број : 300007016561869 и 300001000021342 Комерцијална банка

Девизна сметка: acc.no.0230701062359 IBAN: MK07300307010623514

Бидете хумани!

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

41 коментари

 1. Објавено од emilija, на Одговори

  dusicke mala izdrzi uste malku gospot e so tebe i ke ti pomogne i tebe i na mama i tato

 2. Објавено од elena, на Одговори

  vi posakuvam mnogu sreka,inaku mozwe da se donira i od vip,vospostaven e kontakt

 3. Објавено од Biljana, на Одговори

  Mila,so tebe sme…..

 4. Објавено од Magdalena, на Одговори

  Dali e mozno da se donira i od stranski broj na gorenavedenite broevi, ili mora doperatorot da bide vip ili t-mobile?? Celo vreme isklucuva, a vrtam i so + 389? !!!

 5. Објавено од sandra, на Одговори

  ne od stranski broevi nemoze samo preku transakciska smetka.
  acc.no.0230701062359
  IBAN:MK07300307010623514
  Poveli ova e za od strasntvo.

 6. Објавено од Stefan, на Одговори

  Donirano ! So srekja malecka !

 7. Објавено од saska, на Одговори

  tukusto donirav sreko malecka…cuvstvuvam deka se ke bide kako sto treba…ke bides gordosta na tvoite roditeli..bidi hrabra..Gospod da mi te cuva!!

 8. Објавено од Blagica, на Одговори

  Donirano za maloto dusice..Godpod neka te cuva!!!

 9. Објавено од deni, на Одговори

  neka bidat silni roditelite,ke bide dobra malata

 10. Објавено од sandra, на Одговори

  eve brojce za doniranje od ONE operatorot 075 143114.

 11. Објавено од aleksandra, на Одговори

  daj boze da se sredi se od se srce ti posakuvam brzo zakrepnuvanje srcence malo

 12. Објавено од Caco, на Одговори

  so moite drugarcinja sobravme skromni sredstva i gi isprativme na smetkata. na maloto mu posakuvame uspesna operacija i dolg i sreken zivot

 13. Објавено од jule, на Одговори

  so sreke malecka

 14. Објавено од Gjorgji, на Одговори

  so sreka, da si ziva i zdrava

 15. Објавено од katerina, на Одговори

  dusicke mala bidi silna ti pomagame site humani luge i ke prodolzime i natamu ne si sama gospod e golem

 16. Објавено од BlutsNumMoutt, на Одговори

  треба проверити:)

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: