Завршен апел за помош на малата Ивана

19

На малата Ивана која има само 6 години потребно и е лекување и операција во Турција која чини 25 000 евра, сума која семејството не е во можност да ја собери па затоа апелира до сите хумани луѓе за помош.

Донации на жиро сметка:  300027077223922- Комерцијална банка

Наскоро и донациски броеви.

Семејството Тодороски

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

6 коментари

 1. Објавено од Margarita Magi Milosheska, на Одговори

  Dali ima nekoj informacija za devojcevo Ivana ,nekoj kontakt tel so nejzinite roditeli,i jas imam kerkicka koja boleduva od cerebralna pa bi sakala da znam kade ke ja vodat na lekuvanje…bi sakala da se slusnam so roditelite ,blagodaram

 2. Објавено од Marina, на Одговори

  Dali se otvorija donaciski broevi za Ivana

 3. Pingback: “Недела на Хуманоста” во скопските кафе-барови « Хуманост Без Граници

 4. Pingback: “Недела на Хуманоста” во скопските кафе-барови | Донации

 5. Објавено од Nade, на Одговори

  Се уште не се отворени донациски броеви

 6. Објавено од Bile, на Одговори

  otvorete skrill smetka http://www.skrill.com za da mozat da vi doniraat od stranstvo, i tamu treba da otvorat skrill za da vi pratat, mnogu luge veke imaat
  bezbedno stignuvaat na banka 5-7 dena(tutunska bez provizii), provereno
  vo dr banka prasajte za provizii

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: