Завршен апел за помош на малата Ева

3

Едно месечната Ева има дијагностицирана тешка срцева мана ( хипопластично лево срце со ASD, VSD и белодробна хипертонија ) и е неопходна итна операција во Бугарија. Операцијата чини 13 800евра а семејството не е во можност да го собери износот за најкратко рок.
Се молат сите граѓани, добродетели, организации да помогнат во спасувањето на малата Ева.

Трансакциски сметки:

300-0070827508-86 Комерцијална банка

200-0016518668-27 Стопанска банка

Донациски број на кој можат да донираат корисниците на Вип мрежата: 077/143-402

Донациски број на кој можат да донираат корисниците на T-Mобиле мрежата: 070/143-191

Донациски број на кој можат да донираат корисниците на ОНЕ мрежата: 075/143-161

А сите оние од странство што сакаат да донираат за малата ЕВА, на следнава сметка:

0024580171
STOPANSKA BANKA AD SKOPJE
SWIFT:STOBMK2X

NAME AND SURNAME:DEJAN ILIEVSKI
IBAN :MK 07200002458017143 EUR
ADRESS:UL GJORCE PETROV BR 75 A
KUMANOVO 1300

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

9 коментари

 1. Објавено од Граѓанин, на Одговори

  Кога оставате транскациски сметки за уплата, тие треба да бидат отворени како посебни сметки за хуманитарна помош . Во случајов ова е приватна сметка и не знаеме дали уплатата оди на право место ( било кој може да стави своја сметка )

 2. Објавено од za pomos, на Одговори

  PRIFATENO.Vo vakvi situacii,na semejstvoto mu e bitno da se spasi malata EVA nevodejki smetka za raznite manipulacii.Non-stop sme okupirani so EVA,devojceto ima napadi i tesko dise a ima samo eden mesec.
  Vo najkratok mozen rok ke se obideme da otvorime i takva smetka,a za sekoj koj ne veruva vo apelot,moze da se javi na 077 629-309 i ke stapi vo kontakt so semejstvoto.

 3. Објавено од za pomos, на Одговори

  077/143-402 , 070/143-191;075/143-161
  Едно месечната Ева има дијагностицирана тешка срцева мана ( хипопластично лево срце со ASD, VSD и белодробна хипертонија ) и е неопходна итна операција во Бугарија. Операцијата чини 13 800евра а семејството не е во можност да го собери износот за најкратко рок.
  Се молат сите граѓани, добродетели, организации да помогнат во спасувањето на малата Ева.
  Трансакциски сметки:
  300-0070827508-86 Комерцијална банka

  Вип мрежа: 077/143-402
  T Mobile 070/143-191
  One 075/143-161
  Cите оние од странство што сакаат да донираат за малата ЕВА, на следнава сметка:

  0024580171
  STOPANSKA BANKA AD SKOPJE
  SWIFT:STOBMK2X
  NAME AND SURNAME:DEJAN ILIEVSKI
  IBAN :MK 07200002458017143 EUR
  ADRESS:UL GJORCE PETROV BR 75 A
  KUMANOVO 1300
  MACEDONIA

 4. Објавено од ana, на Одговори

  donirano…so sreka Eva, se nadevam deka ke uspees da uzivas vo srekno i veselo detstvo bez nikakvi zdravstveni problemi, a mama i tato ke se raduvaat na tvoite skapoceni nasmevki…

 5. Објавено од Angel, на Одговори

  Молитва за духовно будење во Македонија и за благослов и водство од Седржителот за да не отстапиме од тоа што Тој го промислил за нас!

  Господи, Оче наш Небесен, Седржителу, Те молиме во името на Твојот Единороден Син – Исус Христос – во Светиот Дух и во Светата Црква, Те молиме – погледни на Црквата Твоја во Македонија, погледни на народот Македонски и на сите народи кои живеат со нас во Македонија. Те молиме благослови не, од духовната успаност – разбуди не! Од патиштата кои водат кон отстапување од Тебе и Твојата спасителна промисла за сите нас – одврати не! Од желбата свеснонесвесно Вистината Твоја да ја искривуваме – благодатно искарај не и сила отрезнувачка дарувај ни!Од лажни учители и водачи итри – кои наместо кон Тебе и кон твоето Царство да не приведуваат – тие кон себе и своите острастени желби не заведуваат и од такви – заштити не! Подигни свои слуги, кои ќе бидат вистински слуги на Црквата Твоја – за Патот на спасението да се сведочи, гревот осудува и разобличува, а вистината, правдата и љубовта да се вкоренува.Цару на Се што Постои, Создателе наш, Твојата промисла за нас, Твојот план со нас – за доброто на сите и на се – благослови да БИДЕ! Единствено на Тебе се надеваме – зашто синовите човечки, силниците овосветски, самобендисаните моќници – само за себе и за својот самозалажлив интерес работат.Ти, кој од не битие во битие не приведе, сега благослови, нашето битие во добробитие да го втемелиме и со Твојата светост да го исполниме – за Твојата вечност да може да ја наследиме!Благослови и помилувај! Погледни и води не Оче наш небесен во името на нашиот Спасител и единствен Учител Исус Христос во силата на Духот Свет. Амин!

 6. Објавено од NOVICA, на Одговори

  ..dokolku smetas deka e taka i deka mozna e zloupotreba na sredstvata bidejci stanuva zbor za smetka koja e otvorena na fizicko lice, a ne za smetka otvorena specijalno za toa, slobodno mozes da doniras pari na mobilnite telefoni koi se dadeni vo prodolzenie..

 7. Објавено од Силвана, на Одговори

  Донирано

 8. Објавено од gsasggsagsagsagsag, на Одговори

  Izdrzhi Eva!Verba vo Bog!

 9. Објавено од Realen, на Одговори

  Ti dali si normalen??? Kakov Bog bre? jas ne veruvam vo takvi gluposti, i sum dobar covek iako veruvam deka nekoja visha sila ne postoi!
  Daj broj i za tebe za da se lecis .. zabegan!

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: