Завршен апел за помош на Љиљана Башевска

0

Љиљана Башевска од 2009 година боледува акутна леукемија. поради повторување на болеста таа е под цитостатична терапија и според наодите потребно е лекувањето да биде продолжено во странство (трансплатација на коскена срж – плурипотемтни матични клетки од несроден давател) во Минхен, Германија а вкупниот износ за овој оперативен зафат би чинел 300.000 ЕУР.

АПЕЛ ДО СИТЕ ХУМАНИ ГРАЃАНИ ДА ДОНИРААТ СРЕДСТВА НА МОБИЛНИТЕ ОПЕРАТОРИ:

T Mobile 070/ 143-110

ONE         075/143-250

VIP         077/143-177

Со едно вртење донирате 100 денари за здравјето  на Љиљана, покажете ја Вашата хумана страна !

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

2 коментари

  1. Објавено од Jovanka, на Одговори

    zdr, dali mozam nekako da razgovaram so roditelite na Liljana ? ve molam , moja email adresa:jovankanovevska@yahoo.com. vi blagodaram odnapred.

  2. Објавено од ana, на Одговори

    Јованка најдобро би било да се обратиш до некој од мобилните оператори , доколку се согласат да ти дадам контакт email или број на Љиљана, но обиди се ! Поздрав

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: