Завршен апел за помош на Јовица Крстевски

20

Да подадеме рака и како и секогаш досега, да помогнеме

Јовица Крстевски ја очекува нашата помош. Тој боледува од параплегија на долните екстремитети, болест која го остава неподвижен.
Единствена негова надеж е заминувањето во Кина на операција на рбетниот столб, но сумата која е потребна се 26000 долари.

Да помогнеме, да подадеме рака и да го застанеме Јовица на нозе. Заедно можеме.

Донациски број на Т-Мобиле 070143-131

Донациски број на ВИП 077143-600

     Донациски број од ОНЕ 075/143-103

 

Жиро сметка за донации :

200002510076558

Стопанска банка АД Скопје

на име Васка Крстевска

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

3 коментари

 1. Pingback: Aпел за помош на Јовица Крстевски | CIVITAS

 2. Објавено од S J Little, на Одговори

  Great Ormond Street Hospital Childrens Charity
  02072393000
  40 Bernard St, London WC1N 1LE

  https://www.google.com/search?q=Great%20Ormond%20Street%20Hospital%20Childrens%20Charity&ludocid=0x48761b3658d0453b:0xfebc441cded5994b#istate=kp:xpd

  Kontaktirajte ja bolnicata vo London Dali ke moze da vi zavrsat rabota bidejki prifakat slucai I moze da ne ve kosta pari Tia se charity Za deca od cel svet

 3. Објавено од S J Little, на Одговори

  Razgovarav so children in need charity I Ako moze na Mail da se pratat site podatoci od slucajot da go razgledat
  Pratite gi na care@safethechildren.org.uk

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: