Завршен апел за помош на Јован Бранковски

0

Бранковски Јован е деветмесечно бебе од Куманово со дијагноза Tetralogia Fallot ( срцево заболување ) и кое е пред големо искушение уште во првите месеци од своето постоење, да се бори за благодетите на животот.
Според сите досегашни прегледи и анализи согледана е неможност да се направи такво промена во нашата земја.
Шанса да ја надмине критичната дијагноза е оперативен зафат во соседна Бугарија кој чини 20 000 – 25 000 евра кои семејството на Јован не се во можност сами да ги соберат за да и на нив им се насмевне среќата како и на секое нормално и здраво семејство.
Се молат сите хумани луѓе согласно на своите можности да бидат дел од корпусот на продолжувачи на Јовановиот здрав и среќен живот.
Голема благодарност од семејството Бранковски !
Вашите донации засега можете да ги уплатите на сметка :
Уни Банка Brankovski Goran Број на сметка :240147017943426
Отворен донациски број од мрежата на Т Мобиле: 070-143-116

и од мрежата на ONE 075/ 143 143

А на 25 март хуманитарна забава во Куманово, повеќе тука : Хуманитарна забава за Јован

и во месец Април : Хуманитарна забава за Јован во Април

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

9 коментари

 1. Pingback: Анонимен

 2. Објавено од vojo, на Одговори

  zasto nema broj od nekoj od operatorive za do doniranje. i sto stavat like, nepismeni edni, donirajte nekoja para… uzas narod…

 3. Објавено од anci zmaj, на Одговори

  da se spasi zivot

 4. Објавено од anci zmaj, на Одговори

  spasete eden zivot

 5. Објавено од zoran, на Одговори

  jaS SUM RODITEL NA MAGDALENA SO ZAMINA NA TRANSPLATACIJA VO GERMANIJA VI POSAKUVAM SREKA I USPEX VO LEKUVANJETO I SOBIRANJE SREDSTVA GOSPOD DA E SO VAS I SO NAS KAJ SE BROEVITE ZA DONIRANJE

 6. Објавено од biljana, на Одговори

  so sreka i jas go pominav istoto so sin mi ,teskite momenti da bidat smenati so ljubov i radost da si go pominuva detstvoto bo pregradkite na svoite najmili .za nasite najmili najmali borci

 7. Објавено од katerina, на Одговори

  SITE STO SME RODITELILI ZNAEME KOLKU E TESKO DA MOLIS ZA SVOETE DETENCE I ZATOA SITE KE VI POMOGNEME KOLKU MOZEME ZA DA GO SPASIME VASETO ANGELCE GOSPOT E GOLEM I HUMAN I KE POMOGNE I KAJ VAS

 8. Објавено од Stancho, на Одговори

  Brojot za doniranje e
  070-143-116

 9. Објавено од aleksandra, на Одговори

  srce malo mnogu e tesko koga se raboti za dete so SREKA nekavi e pobrzo jovan da ozdrave

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: