Завршен апел за помош на Христина Николовска

23

ДА ПОМОГНЕМЕ ОНАМУ КАДЕ НАЈВЕЌЕ ТРЕБА.

Дваесетиедногодишната Христина Николовска, студентка на Фон во Струмица, боледува од ретка болест на коскитет.е osteogenezis imperfecta , имала повеќе пати кршеници по коските и создадени се деформитети.

Таа  е во инвалидска количка веќе 17 години …

Потребен е оперативен зафат во  Болницата “Филип Втори” во Скопје,  за таа повторно да стане на нозе . За операцијата се потребни 10 000 евра …

Апелираме до сите хумани луѓе да донираат и да помогнеме таа повторно да биде еднаква со своите врсници.

Жиро сметка:  300037074604873- комерцијална банка

Број за донации (за корисниците на VIP): 077 143 404

Христина за својата болест на Аберџија.

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

6 коментари

 1. Објавено од stole, на Одговори

  pustete telefon od vip

 2. Објавено од stole, на Одговори

  za site pustete telefoni bidejki e najlesno za doniranje

 3. Објавено од Hristina, на Одговори

  077 143 404

 4. Објавено од aleksandar, на Одговори

  jas donirav a siguren sum deka site mozat da odvojat 100 den da i pomogneme na Hristina

 5. Објавено од Кардениус, на Одговори

  🙂 Готово, се најдобро и со среќа Христина. Ја имаш мојата подршка а се надевам и на многу други.

 6. Pingback: Хуманитарна забава со Beta House за Христина Николовска | Донации

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: