Завршен апел за помош на Хана Исени

1
Сите ние сме должни да и дариме на Хана живот и детство какво заслужува секое дете.

Хана има сaмо 5 годинки и боледува од леукемија. Таа моментално е сместена на Онколошкото оделение на Скопските Клиники нo е предвидена трансплантација на коскена срцевина во странство, која чини 120 илијади евра, од кои што родителите се надеваат дека фондот ќе покрие дел. Сепак, и останатиот износ е преголем за семејството да може да го покрие само.
Сите ние сме должни да и дариме на Хана живот и детство какво заслужува секое дете.
Затоа,донирајте 100 денари на Т Мобиле : 070  143  105 , Вип 077 143 779 и ОНЕ  075 143 424
Хана ќе ни биде благодарна …
Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

5 коментари

 1. Објавено од skender, на Одговори

  brojot sto ste go ostavile,dali vazi za site operatori ili ima i drugi telefoni

 2. Објавено од Шасине, на Одговори

  добро би било да се отвори број и за другите оператори..има многу заинтересирани што се во странство,и за таа цел отворете сметка ште ќе можат да донираат и од странство..ние преку интернет ке го пошириме коклу што можеме..да бидеме надеж ,Хана мора да се спаси!!

 3. Објавено од gazmend besa iseini, на Одговори

  da sme na dogovor i so drugi operatori
  zhiro smetka denar 370076302493593
  zhiro smetka devizna MK 07370076502493625
  EURO STANDARD BANKA AD SKOPJE
  SWIFT CODE
  ESWBMK22XXX
  VI BLAGODARIME ZA INTERESOT,SO POCIT RODITELITE NA HANA

 4. Објавено од gazmend besa iseini, на Одговори

  VIP OPERATOR 077 143 779
  VE MOLAM DONIRAJTE

 5. Објавено од gazmend besa iseini, на Одговори

  ONE 075 143 424

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: