Завршен апел за помош на Габриела Спасевска

10

Пријатели, да помогнеме на едно девојче да ги види убавините на животот!
Габриела Спасевска има потреба од итна операција на очите во Болницата Свети Вид. Таа поради други здравствени причини не смее да носи очила а нејзиниот вид секојдневно се намалува. Сумата која му е потребна на семејството е 2600 евра. Ние сме доволни за да помогнеме таа да се собере за еден ден!

 

070143103-број за Донации за Т-Мобиле Корисниците.

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

5 коментари

 1. Pingback: Апел за помош на Габриела Спасевска

 2. Објавено од Jovanceski Zlatko Sekio, на Одговори

  za od vip na koj broj se vrsat donacite

 3. Објавено од jovce, на Одговори

  a pari kako moze da donirame ama ne preku telefon?

 4. Објавено од ???, на Одговори

  MOLBA DA SE JAVAT RODITELITE NA SLEDNIOV BROJ TELEFONSKI 070819058. PONATAMU SE KE IM BIDE OBJASNETO.

 5. Објавено од hristijan, на Одговори

  sto e ova zosto ist broj i plus brojot ne postoi???http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151579033734039&set=a.326178134038.152526.284846379038&type=1&theater

  “Пријателида му помогнеме на Ѓорѓи Христов, кој подолго време боледува од деформитет на кичмениот столб во највисок степен. Поради погрешна терапија која ја примал последните 7 години, тој може да се движи само во инвалидска количка, а задолжително мора да прима терапија која ке го поврати неговиот имунитет, кој му е многу битен. Лековите се скапи, а семејството живее под кирија, неговата мајка има ограничено движење поради претрпен мозочен удар, и за Горги се грижи само неговиот стар татко.
  ДА ПОМОГНЕМЕ!
  070143108-со еден повик се донираат 100 денари +18 денари ДДВ”

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: