Завршен апел за помош на Филип Михајловски

38

Младиот Филип Михајловски (18) го има скршено седмиот вратен пршлен. Како последица на тоа, остана парализиран од градите  надолу.

Издржа тешка и напорна операција, но сепак голем напредок има.

За да го продолжи своето лекување тој пак треба да се упати на рехабилитација во Словенија

Се молат сите хумани граѓани кои се во можност да помогнат, да донираат.

Броеви за донации за сите хумани граѓани, повторно активни!

 

077-143-077 VIP

075 143 403 ONE

070143109 Т-Мобиле

Со секое јавување се донираат 100 денари.

Smetka 250-0100002207-37
Naziv FILIP MIHAJLOVSKI-HUMANITARNA
Banka SPARCASSE
Makedonija AD Skopje

 


Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

15 коментари

 1. Објавено од Lidija, на Одговори

  Jas donirav a TI??? Lesno e i brzo….samo telefonot vo raka

 2. Објавено од nn, на Одговори

  good luck!

 3. Објавено од 123, на Одговори

  mnogu sreka i zdravje

 4. Објавено од SO SREKA DO TEBE, на Одговори

  so sreka

 5. Објавено од tatjana nikolovska, на Одговори

  Daj Boze da ozdravis i pak da gi raduvas mama i tato! so sreka!!

 6. Објавено од Andrej Kasper Veljanovski, на Одговори

  Daj bozhe da ozdarivsh sho pobrzo! 😀

 7. Објавено од vale, на Одговори

  so sreka i nemoj da gubis nades,
  cudesni raboti se slucuvaat koga covek ima verba

 8. Објавено од gsagsagsasagsaas, на Одговори

  Izdrzhi Filip!Verba vo Bog!

 9. Објавено од gsagsagsagas, на Одговори

  Izdrzhi Filip,Verba vo Bog!!!

 10. Објавено од Vojdan, на Одговори

  Ficho,druzhe izdrzhi !!

 11. Објавено од vlatko, на Одговори

  jak si i mlad sve ke pomine

 12. Објавено од lence, на Одговори

  daj boze da ozdravich milo dete,so srekja

 13. Објавено од Lekoski, на Одговори

  Izdrzi brate!Verba vo Bog

 14. Објавено од Valentina Stojkovska, на Одговори

  DONIRAJTE

 15. Pingback: Филип Михајловски-јунакот чиј сон се исполнува | Донации

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: