Завршен апел за помош на Емануела Костоска

119

 

Драги пријатели.

Да одвоиме од нашето МАЛКУ и да помогнеме онаму каде навистина треба. Велат секое дете е специјално, секое е дар од бога… Затоа Ве замолуваме да помогнете за да го спасиме животот на Емануела Костоска.

Емануела боледува од Dg: Sy Prader Willi, Sleep apnea. За да може да се продолжи животот на Емануела потребно е да се набави апарат за дишење во текот на сонот – Trilogy 100, чија цена изнесува 10 000 евра. Овај апарат е единствена можност за подолго преживување на децата кои страдаат од оваа болест, а кои најчесто завршуваат летално во некоја од атаките на апнеа при спиење.

Ве замолуваме колку што можете да донирате за да се спаси Емануела, затоа што животот е единственото богатство.

Донациски број за корисниците на :

ОНЕ  075/143-750

ВИП 077/143-314

Т-мобиле 070/143-122

Жиро сметката на која ќе може да ги уплатите средствата:
210-5016770854.29
Банка: НЛБ Тутунска банка АД Скопје
Назив на примачот: Емануела Костоска

Доколку Ви се потребни дополнителни информации слободно може да не контактирате на телефонскиот број:
Тони Костоски 071 290 893

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

7 коментари

 1. Објавено од Ljubomir, на Одговори
 2. Објавено од Ljubomir, на Одговори

  Po efikasno bi bilo ako poznatite portali bi azurirale i stavle tekstovi od ova strana

 3. Објавено од Tanja, на Одговори

  Ve molam da mi napisete tocno kakov aparat e potreben, znaci ne koja marka e tuku dali se raboti za CPAP ili BIPAP, inaku vo Germanija mozat da se najdat mnogu povolno I koristeni aparati meglutoa bi bilo problem vo mk servisiranjeto dokolku nema soodvetna firma za toa. Dokolku Emanuela ili roditelite sakaat da stapat vo kontakt so nas bi im dala povekje informacii. Samo neka mi pisat na fb na ovoj profil vo inbox
  https://www.facebook.com/tanja.milenkovskadimkovski

 4. Pingback: Оља и Јован-првите македонски младенци кои поставија донациска кутија на својата свадба | Мали Дела на Добрина

 5. Pingback: Оља и Јован Стрезоски-Македонските младенци кои поставија донациска кутија на својата свадба | Донации

 6. Pingback: “Недела на Хуманоста” во скопските кафе-барови | Донации

 7. Pingback: “Недела на Хуманоста” во скопските кафе-барови « Хуманост Без Граници

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: