Завршен апел за помош на Елеонора Стојановска

10
Превземено од www.k3.mk
Малата Елеонора Стојановска од Крива Паланка е родена со тешка дијагноза “спина бифида” и е со тежок телесен инвалидитет. Во септември ќе наполни 3 години и се уште не може самостојно да застане на нозе поради лошата здравствена состојба. Специјалистите предлагаат операција на меките ткива која чини околу 200 илјади денари, а родителите кои се невработени не се во можност да обезбедат финансиски средства поради што упатуваат апел за помош до хуманите граѓани
жиро сметка за донации: 210501675877876 – Бобан Стојановски
НЛБ Тутунска Банка
Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

5 коментари

 1. Објавено од sasenka88dodevska@gmail.com, на Одговори

  Здраво, би Ве замолила доколку можете да ми дадете контакт од родителите или било каков контакт од семејството на Елеонора Стојановска.
  Благодарам

 2. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Почитувани, за жал во моментот немаме контакт од семејството. Оваа вест е превземена од http://www.k3.mk/category/index/1/0/839 . Пробајте да ја контактирате новинарката која ја објавила сторијата. Ако најдеме контакт во меѓувреме, ќе Ве известиме.

 3. Објавено од bobi, на Одговори

  070492488 e brojot na negoviot brat preku nego ke gi dobies potrebnite iformacii

 4. Објавено од saso, на Одговори

  preku koj tel. br. da donirame?

 5. Објавено од jasmina, на Одговори

  Сè уште нема отворени донациски броеви. Кога ќе добиеме информација за истите, ќе ги вметнеме во апелот.

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: