Завршен апел за помош на Давид Домазетовски

13

Превземено од www.setaliste.com.mk

 

Давид Домазетовски е 5 – годишно детенце од Битола кое на 22.12.2014 беше хоспитализирано во Клиничката болница Аџибадем Систина во Скопје.

Давид се наоѓа на одделот за неврохирургија и има тумор на мозокот, поточно изразен Hidrocefalus со голем тумор medulloblastoma ventr. IV. Hydrocephalus int.

На детенцето му се извршени две хирушки интервенции и неговата хоспитализација мора да продолжи додека е неопходно.

Се замолуваат сите граѓани кој колку може да донира за да продолжиме еден млад живот да живее!!

Ве замолуваме да ја споделете оваа вест за да му помогниме на семејство Домазетовски!

Донации  од мрежата на ОНЕ: 075/143-502
Донации од мрежата на ВИП: 077/143-778
Донации од мрежата на Т-Мобиле : 070/ 143-163

Исто така во прилог е уплатница со бројот од трансакциската сметка на Давид:

david

 

 

 

 

 

 

 

 

Отворена е сметка и за дијаспората.

Сметката за пријателите од странство е IBAN MK 07300307062190557 BIC/SWIFT CODE KOBSMK2X

На Широк Сокак, кај трафиката спроти џамијата, веднаш до „Рудо Јагне” кај таксистите е поставена кутија за донации за Давид. Хуманитарните честитки изработени од дечињата на „Лајфстарт“ се уште можете да ги набавите кај „Арт Кафе”. Се замолуваат сите граѓани, кој колку може, за подмирување на огромните трошоци за лекување, да донираат за да продолжиме еден млад живот да живее!!

***апелот е завршен по успешната операција

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

2 коментари

  1. Pingback: Хуманитарен концерт за Давид Домазетовски | Донации

  2. Објавено од Tasev Vase, на Одговори

    Ke ve zamolam koj moze da mi dade tocna adresa ime i prezime za da doniram od stranstvoza maliot David.Pokraj IBAN brojot treba i ovie dopolnitelni informacii.blagodaram

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: