Завршен апел за помош на Бране Петкоски

0

Јас Бране Петкоски (20 години) боледувам од тешко генетско заболување m.Wilson (Вилсонова болест) поради што примам екстремно скапа терапија која ја набавувам од странство, и притоа сум обврзан да правам редовни контроли на месец дена во странство (бидејки кај нас нема специјалист за оваа болест), за што ми се потребни големи финансиски средства, бидејки лековите ги плаќам приватно, без процент од ФЗОМ. После примање на терапијата ќе се знае дали ќе треба  да  одам на транспланттација на црниот дроб, која чини околу 65.000 евра. 

Бидете хумани и помогнете ми  да живеам нормално како сите вас! Донирајте од срце за срце !

077 143 776 (за VIP корисници)

075 143 143 (за ONE корисници)

070143121 (за Т-МОбиле Корисници)

бр. на жиро сметка 300277078841336 – КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД Скопје

 

*** број од Т-Мобиле се очекува наскоро.

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

6 коментари

 1. Објавено од daniela, на Одговори

  drzi se brane ,jas veruvam deka ke uspees da ja sovladas tvojata boles.sretstvata ke se soberat samo ti imaj jaka verba vo GOSPOD .I jas pred 10 meseci pominuvav niz slicen problem t.s.pravevme transplantacija na crn drob vo germanija i sega fala bogu sme super zatoa veruvam deka i ti ke uspees,so SREKA.

 2. Објавено од DIMITRIEVA PETRANKA, на Одговори

  BRANE ZLATO VERUVAM VO TEBE I VO GOSPOD DEKA KAKO I BRANKICA SI JAK I KE IZLEZES ZDRAV I VESEL OD OVAA SOSTOJBA .PRED SE VERUVAJ VO SEBE I NE GUBI NADES .TE POZDRAVUVAAT TETKA PEPA I CICKO TONI .

 3. Објавено од amet, на Одговори

  brane ti si mlad gospod neka ti pomogne prvo zasto ne probas negde da se zapiseses azilant vo germanija ili vo skandinavskite drzavi kade lekovite mozes da gi zemes bes pari i operaciite se bes pari probaj pokusaj bidi hrabar ke uspees so sreka od Amet od veles

 4. Објавено од Зоран, на Одговори

  Мозе ли некој да ми каже телефон од бране… Јас боледувам од истата болест која ми е дијагностицирана пред 10 години..Во тој период си зивеев нормален зивот но се придржував кон терапијата. Последниве 2 години се опистив како и секој млад цовек и мене ми се зивее нормален зивот но искрено само си ја влошив ситуацијата и моментално сум во скопје во болница.Доколку некој го знае телефонскиот број од бране сакам да се слуснам со него и да го прашам некој работи. мојот телефон е 075271691 ако некој го има од бране телефонот нека ми се јави или нека ми го прати по порака…

 5. Објавено од Cvete, на Одговори

  zdravo! Brane ja imash mojata poddrshka, kade zhiveesh ti?
  jas sum od Prilep i boleduvam vejke 17 godini od istata bolest so dijagnoza Degeneratio hepatolenticularis i se lekuvam so terapija koja ja nabavuvam od Australija a sega doznav deka ima i drugi sto ja nosat istata bolest pa ke te molam da mi kazhesh kade ti go najde spasot i daj da se sobereme site i da dostavime barajne do fondot za zdravstvo da gi refondiraat sredstvata za kupenata terapija. pozdrav i chekam odgovor na ovaa e-mail adresa….

 6. Објавено од Cvete, на Одговори
Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: