Завршен апел за помош на Борче Панов

8

АПЕЛОТ ЗА ПОМОШ НА БОРЧЕ Е ЗАТВОРЕН.  ПОЧИВАЈ ВО МИР, БОРЧЕ.

 

Деветнаесет годишниот Борче Панов од Велес,боледува од леукемија(Leucosis mieloblastica acuta).Болеста му беше откриена во август 2013,и во сеуште неизвесната борба тој храбро ,насмеан и со желба за живот успева да биде посилен. Meѓутоа потребни се парични средства за да може Борче да продолжи со лекување. Се замолуваат сите хумани луѓе ,којшто имаат можност и желба , да му помогнат на Борче,да донираат на сметката за донација.
Не е важна сумата која се донира, никој нема да ви замери. Но денар по денар, се собираат парите. И тие некому многу му значат и ќе ви биде благодарен за цел живот.

 

Жиросметка за донаци: 210-7000006136-61

 

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

2 коментари

  1. Објавено од Katerina Trajkovska, на Одговори

    se molat site humani lugje kolku mozat tolkuu vaznoo da pooomoognat

  2. Објавено од stole, на Одговори

    tel broj pisete

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: