Завршен апел за помош на Борче Дафинчевски

32

Борче Дафинчевски, 35 годишно момче, нажалост боледува од рак на бубрег и истиот е метастазиран на повеќе органи. Месечната терапија која му е потребна за да може да живее е 4.000 евра, а семејството не е во можност самостојно да ги обезбеди.

Затоа, да му помогнеме сите ние. Да донираме!

Донациски број за корисници на Телеком: 070/143-103

Вашите средства можете да ги уплаќате на трансакциска сметка: 270700038674334 Халкбанк примател Борче Дафинчевски, со назнака: за хумани цели.

Девизна сметка: IBAN MK07270700038674043 SWIFTl EXPCMK22 HALK BANK AD SKOPJE.

Преземено од фб

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

8 коментари

 1. Објавено од Saso tosevski, на Одговори

  Ako ima potreba od krv bi mozel da doniram . Inaku sum A1 pozitiv . Poteknuvam od skromno finansisko semejstvo pa ke doniram kolku shto mozam, no ako ima potreba kako shto navedov od krv ke nema problem. Mladiot zivot i seta ovaa sudbina na ovoj moj mlad sograganin silno me voznemiri. Kontaktirajte me ako e potrebno za krv i preku mobilen 075 202 382 . Pozdrav

 2. Објавено од hristo, на Одговори

  otovrite strana na
  https://www.gofundme.com/
  mozebi pobrzo ke se soberat

 3. Објавено од mimi, на Одговори

  dali moze da se otvori donaciski broj na T-Mobile?

 4. Објавено од vanco, на Одговори

  Pocituvani!!!
  Sega mozete da donirate i preku T-mobile operatorot : 070 143 103 za donaciite za Borce Dafincevski. Golema blagodarnost do site Vam,koi doniravte sredstva preku broevite na Vip i One, i site shto ke donirate na aktivniot broj na T-mobile.
  Sostojbata na Borce e takva,da nema potreba od donacii na krv.Sredstvata ke bidat nameneti za terapija.
  Za pomosh,ke se obrateme i do predlozenata web strana.Sekoja informacija i pomosh ni e dragocena.
  So pocit,
  Vanco

 5. Објавено од vlatko spirkoski, на Одговори

  ve molam dopolnete go prefiksot na brojot od operatorot one.Vip

 6. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Почитуван Влатко, нема потреба од префикс, може да донирате без префикс од било кој од броевите на мрежата на оне.Вип. Секое добро.

 7. Објавено од Svetlana, на Одговори

  Pocituvani dobri lugje,vcera se vidov so Borce i Vi e beskrajno blagodaren za Vasite donacii. Go ocekuva uste pogolema i dolga borba no so zaednicka pomos iskreno se nadevam deka ke uspeeme da mu ovozmozime pokvaliteten zivot. Vi blagodaram dobri lugje!!!

 8. Објавено од Dimitar Stefanov, на Одговори

  Pocituvani,
  Nedostasuvaat broevite za donacii od strana na korisnici na VIP i One.
  So pocit,
  Dimitar Stefanov

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: