Завршен апел за помош на Благица-самохрана мајка на четири деца

20

ДА ЈА ПОКАЖЕМЕ ХУМАНОСТА НА ДЕЛО!

Благица е самохрана мајка на четири деца која живее во импровизирана куќа без врати и прозорци. Нејзиниот сопруг починал пред 9 дена, а тоа дополнително и го отежнало животот. Тешко врзува крај со крај а и нејзините деца се често гладни, некогаш нема храна ни за 5 месечниот Христијан.

Во куќата престојува привремено, вели диво вселена е и секој момент можат да ја урнат. Нема ниту струја, ниту вода. Децата учат на свеќа, бидејќи единствената светлина во куќата доаѓа од уличните светла.

Благица е невработена и нема никакви приходи, нејзиниот сопруг повеќепати аплицирал за парична помош, социјален стан и надомест за 4то дете, но никаде не добил позитивен одговор.

Секаква помош е добредојдена, потребни се храна, облека за децата и за неа, но најважно и е да најде работа и обезбеди покрив над глава.

ДОНАЦИИ НА: жиро сметка 300007025893172 Komercijalna Ivanovskiandrej

КОНТАКТ: 078/922-364

Превземено: Сител

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

11 коментари

 1. Објавено од Marina, на Одговори

  Jas imam mnogu alusta za Kristijan no ne sum vo moznost da gi odnesan do Volkovo

 2. Објавено од Aleksandra, на Одговори

  Marina kade zivees ke dojdam jas po alistata zasto planiram vikendov da gi posetam I da im odnesam I jas alista za Kristijan I za devojcinjata I navistina sakam da im pomognam na ova semejstvo

 3. Објавено од Aleksandra, на Одговори

  navistina mnogu zalno : ( da im pomogneme koj kolku moze

 4. Објавено од Elena Cekova, на Одговори

  dali moze da dadete adresa ili kako moze da se dade obleka i hrana za niv?

 5. Објавено од nekoj, на Одговори

  kade se naogjaat adresa?

 6. Објавено од Irena, на Одговори

  Site sto sakaat da pomognat i direktno na Blagica da i ja odnesat svojata paricna ili pomos vo bilo kakov drug oblik, mozat da ja kontaktiraat na mobilniot telefon objaven pod tekstot

 7. Објавено од Irena, на Одговори

  Blagica zivee vo blizina na Volkovo, moja prijatelka denes kontaktirase so nea i utre odime da go odneseme ona sto go namenivme za nea i za decinjata. se nadevam deka site dobri lugje ke odvojat po nesto sto ne im e potrebno, a na ovie lugje ke im bide dobredojdeno. Jakni, obleka, hrana, mala finansiska pomos, sto i da e ke im znaci mnogu na ovie premrznati i gladni decinja. Ajde lugje da ja pokazeme svojata covecnost

 8. Објавено од Oliver, на Одговори

  Dali nekoj znae adresa da ni dade. Jas sum pretsavnik na humanitarno zdruzenie pa sakame da pomogneme. Blagodaram za informacija.

 9. Објавено од Zoran, на Одговори

  Da ispratam srdecen pozdrav. Imam alista. Vo odlicna sostojba se. Kolakava e moznosta da dojde nekoj da gi zeme. Ne se mnogu no…moze da bidat korisni. Ova se moite broevi. 070819058 i 077820344.

 10. Објавено од Kiril Aleksovski, на Одговори

  Дали некој има точна информација за жиро сметката, име и презиме и сл.?

 11. Pingback: Хуманитарна собирна акција за помош на семејството на Благица | Донации

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: