Завршен апел за помош на баба Зорка.

7

Информацијата за потребата од помош е превземена од фб страната на Уметност на Живеењето

Сите кои сакаат да помогнат да и го олесниме животот на баба Зорка можат во инбокс на горенаведената страна да понудат со што можат да и помогнат на баба Зорка како и повеќе информации околу баба Зорка.

На баба Зорка и треба материјална помош за лекови, храна, облека, Тв, место за живеење.

Да покажеме уште еднаш дека сме големи во срцата.

 

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

1 коментар

  1. Објавено од Mary Griffon Meri, на Одговори

    Ve molam pishete ja deviznata smetka za baba Zorka

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: