Завршен апел за помош на Андреј Ѓорѓиевски

1

Десетгодишниот Андреј Ѓорѓиевски од Скопје се лекува на детската клиника Charite-Virchov во Берлин, Германија од дијагноза: акутна лимфобластна леукемија. За жал, ова е втор случај на заболување од иста болест во семејството, бидејќи постариот брат пред 6 години почина од леукемија, на возраст од 8 години, и кој не успеа да замине на трансплантација во Германија, бидејќи болеста беше побрза. За потполно излекување на Андреј е неопходна трансплантација на коскена срцевина. За тоа се потребни големи материјални средства кои семејството не може целосно да ги покрие од сопствени извори.

Однапред ви благодариме за хуманоста и учеството во победата на Андреј во неговата најважна животна битка.

Сметките на кои можете да донирате се

Денарска: 300001000022118

Цел на дознаката: Хуманитарна помош за Андреј Ѓорѓиевски

Комерцијална банка ад – Скопје

Девизната сметка е:

BENEFICIARY: Name and Surname: SRECKO GORGIEVSKI Address: Ul. Jani Lukrovski 10-1/50 Skopje Acc. No.: 0230700077131 IBAN: MK07300307000771321 BENEFICIARY’ BANK: Komercijalna Banka AD Skopje Kej Dimitar Vlahov, No. 4, 1000, Skopje, Macedonia BIC/SWIFT CODE: KOBSMK2X

Со вртење на бројот 070 143 183 ( важи само за корисницита на Т Мобиле ) донирате 100 денари за Андреј !

ВИП 077 143 077 (важи само за корисниците на ВИП)

ОНЕ 075 143 133 (важи само за корисниците на ОНЕ)

БИДЕТЕ ХУМАНИ !

——————-

АПЕЛОТ Е ЗАВРШЕН!

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Comments are closed.

23 коментари

 1. Објавено од verce, на Одговори

  Donirano!Stiskame palci za Andrej i mu posakuvame da izdrzi i da ja pobedi bolesta!

 2. Објавено од elena, на Одговори

  Dali imate i broj od vip na koj bi mozele da donirame ?

 3. Објавено од Frosina Fitzke, на Одговори

  Bidejci ziveam vo Berlin, vece bev da go posetam Andrej.Toa e edno angelce cij sto zivot nesmee da zgasne prerano. So moite deca Fabian 4god i Lisa 7god se dogovorivme da za ovoj Bozic dobijat po eden mal podarok, a drugite pari da gi dademe za nivnoto drugarce Anderj.Istoto da vazi i za nas roditelite, da se otkazeme od kic novogodisnite zabavi, i da gi donirame sredstva. Se nadevam deka ce go sledite nasiot primer.

 4. Објавено од Darko, на Одговори

  Donirano! No zosto pisuva 100 denari, koga od smetka zima 118 denari… ??? Super ako odat i tie 18 denari kaj Andrej, no ako odat kaj drug vo dzeb, SRAM DA MU E…!!!

 5. Објавено од Jovanka, на Одговори

  Donirano zlatomalecko, bidi siguren vo sebe i ke ja pobedis bolesta…Gospot e so tebe <3

 6. Објавено од Stanko, на Одговори

  One, treba da naznacite deka se raboti za Andrej Gorgievski, a ne: Vi blagodarime za donacijata! Od kade da znam kade se donirat tie pari? Moze se donirat kaj direktorot, taka? Ucete malku od T-Mobile!

 7. Објавено од lence, на Одговори

  so tebe sme sonce malo samo napred

 8. Објавено од chane, на Одговори

  donirano so lesno da pomines malisa

 9. Објавено од Danica, на Одговори

  Kako moze da donirame ako ziveeme vo SAD?

 10. Објавено од Nikola Mijalov, на Одговори

  Da mu pomogneme na deteto da zivee moze ke bide kosarkar eden den pa site ke naivame za nego. So sreka Anderj.

 11. Објавено од vera, на Одговори

  Ve molime da objavite i broj na devizna i denarska smetka zosto kako sto gledam se interesiraat i luge od stranstvo za da pomognat.Mu posakuvam brzo ozdravuvanje na ova malo sonce.

 12. Објавено од vera, на Одговори

  Да му помогнеме на Андреј да му се радува на животот
  Да му помогнеме на Андреј да му се радува на животот
  Здружението “Македонска зора” и “Фановите на Тоше Проески” заедно со родителите и нивните пријатели започнува со хуманитарна кампања за собирање на парични средства за лекување на 10- годишниот Андреј Ѓорѓиевски од Скопје кој се лекува на детската клиника Charite-Virchov во Берлин, Германија од дијагноза: акутна лимфоб…ластна леукемија. За жал, ова е втор случај на заболување од иста болест во семејството, бидејќи постаротo братче на Андреј пред 6 години почина од леукемија, на возраст од 8 години, и кој не успеа да замине на трансплантација во Германија, бидејќи болеста беше побрза. За потполно излекување на Андреј е неопходна трансплантација на коскена срцевина. За тоа се потребни големи материјални средства кои семејството не може целосно да ги покрие од сопствени извори. Однапред ви благодариме за хуманоста и учеството во победата на Андреј во неговата најважна животна битка. Потребни се 282.000 евра , од кои што доколку фондот покрие 80 посто треба да се дособерат 56.000 евра. Бројот на ж-сметката е: 300001000022118 Цел на дознаката: Хуманитарна помош за Андреј Ѓорѓиевски Комерцијална банка ад – Скопје ONE – број за донација 075-143-133 Т-Мобиле – број за донација 070-143-183 Vip – број за донација 077/143-077 преку кои може да се донираат 100 денари со секој повик или СМС порака за корисиците на операторите девизната сметка е: BENEFICIARY: Name and Surname: SRECKO GORGIEVSKI Address: Ul. Jani Lukrovski 10-1/50 Skopje Acc. No.: 0230700077131 IBAN: MK07300307000771321 BENEFICIARY’ BANK: Komercijalna Banka AD Skopje Kej Dimitar Vlahov, No. 4, 1000, Skopje, Macedonia BIC/SWIFT CODE: KOBSMK2X Види повеќе

 13. Објавено од vera, на Одговори

  eve gi ovde i denarskata i deviznata smetka za Danica koja prasuva kako moze da donira od SAD
  Pozdrav

 14. Објавено од mirjana, на Одговори

  Priateli na facebook donirajte zosto sekoj dinar e dobredojden na familijata na Andrejco.Jas sum bila vo takva situacija.A na Andrejce mu ja posakuvam sekoja sreka na ovoj svet i mnogu mnogu zdravje od se srce i mnogu sila da ja izdrzi i pobedi bolesta od se srce srce malo ti posakuvam se najubavo i da ni se vratis zdrav kako dren srcence ubavo <3

 15. Објавено од Maja, на Одговори

  Donirano.Se nadevam deka ke se sobere vistinskata suma.Stiskam palci da uspeete.Andrej jas iskreno se nadevam deka ke uspes.So tebe sme i so Tvojata familija.Izdrzi Zlato ubavo.<3<3<3 ete toa si ti.Guski od mene.

 16. Објавено од Dragan, на Одговори

  vemolime stavete ja slikata od Andrej ,ova ne e Andrej,i istotaka i vip brojot dodadetego Vip – број за донација 077/143-077, slikata mozete da ja prevzeme od grupata na fejsbuk koja glasi: Да му помогнеме на Андреј да му се радува на животот

  Vi Blagodaram

  https://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0%B0-%D0%BC%D1%83-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%98-%D0%B4%D0%B0-%D0%BC%D1%83-%D1%81%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%82/134996829944879

 17. Објавено од Dragan, на Одговори

  Vi blagodaram sto ja promenivte slikata od Andrej

 18. Објавено од Marija, на Одговори

  Donirano 3-4 pati, stiskam palci i prakam 10000 pregratki za Andrej

 19. Објавено од Tanja, на Одговори

  Samo hrabro i istrajno gledajte napred, Mu pozakuvam na Andrej najskoro sto moze da ja nadmine ovaa situacija i da nemora nikogas da se sekava na nea. Ve molam nie se naogame vo momentov vo Germanija i dokolku mozeme nekako da vi bideme od pomos kontaktirajte ne na nasiot e-mail.

 20. Објавено од Samoil, на Одговори

  Mislam deka za ova detence bi mozelo i sobranieto i vladata da pomogne so otkazuvanje od samo edna dnevnica isto taka i gradonacalnicite taka da pokazat i tie deka se HUMANI
  neka pokazat doblest i javno neka go napravat toa so toa ke pomognat i ke si japokazat covecnosta
  Premierot treba da napravi inicijativa
  odnapred blagodarni vo imeto na Andrej

 21. Објавено од maja, на Одговори

  donirano!pozdrav za andrej ♥

 22. Објавено од Frose, на Одговори

  Me interesira kako moze da stapam vo kontakt so negovata familija bidejki potrebni se da mi odobrat edna rabota…Pisete mi na mojot e-mail froselevkovska@yahoo.com.Blagodaram odnapred.

 23. Објавено од dragan, на Одговори

  ve molam zatvoretego apelot,zavrseno e baranjeto za pomos!!

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: