Завршен апел за помош на Драган Китановски

7

Комплетно превземена информација од ДОКАЗ.

Дваесет и четиригодишниот Драган Китановски од Кратово на 6-ти Декември 2014 година

се здоби со тешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи во Скопје.

Момчето се наоѓа во кома и потребна му е итна скапа терапија од странство

за да може да му се спаси животот.

Поради лошата финансиска состојба на неговиот татко којшто е самохран родител

ги молиме сите хумани луѓе кои се во можност да донираат на 

ЖИРО СМЕТКАТА (ажурирана)
200002818762956 во Стопанска Банка АД Скопје на име Славица Китановска

Донациски број на Т-Мобиле: 070143177

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

4 коментари

 1. Објавено од Zorica, на Одговори

  Imate li nekoj kontakt Telefon ili E-Mail so tatkoto na Dragan Kitanovski

 2. Објавено од Nade, на Одговори

  Почитувани, во првата прилика кога ќе имаме контакт ќе го напишеме.
  Секое добро

 3. Објавено од tamara, на Одговори

  078-246-675 Od sestrata na Dragan

 4. Објавено од kosta, на Одговори

  077 830 910 Denko Kitanovski

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: