Апел за помош на Симона Николова

18

Превземено од фб

Драги пријатели, нашата помош и е потребна на Симона Николова, која од дете боледува од дијабетис, а од пред извесно време и од сколиоза на ‘рбетот. Поради опасност од притисок на срцето и повреда на другите органи, неопходна е итна операција на ‘рбетот и втора операција на карлицата.

Докторски тим од Систина се нафаќа да ги изврши двете операции. За нив се неопходни вкупно 30.000 €, средства што семејството ги нема. Мајката на Симона беше принудена да ја напушти работата за да биде покрај своето дете во секое време.

Доколку сакате да и помогнете на оваа 22 годишна девојка донирајте колку што можете.

Сметката за уплата од Македонија е:
200003001021009
ИД број 2783257
Стопанска банка АД Скопје
Симона Николова

 

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

3 коментари

 1. Објавено од Isein Karagoski, на Одговори

  Od One operatorot kako mozam da doniram

 2. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Здраво Исеин, за жал во моментот нема отворени донациски броеви од Оне, односно ВИП. Единствен начин на кој може да донирате доколку сте на некои од тие оператори е на наведената трансакциска сметка.

 3. Објавено од Viktorija, на Одговори

  Ve molam za kontakt telefon dokolku
  Moze za
  Da se slusneme

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: