Aпел за помош на самохрана мајка на три деца

24

Преземено од Здружение Надеж Мит

До нас дојде информација за една самохрана мајка на 3 деца. Тешкиот живот дополнително отежнат поради трите операции од срце на едното дете ја доведе мајката до срцев удар поради кој сега таа е во тешка здравствена состојба.

Дополнително на проблемите со срцето, таа е и дијабетичар поради што треба уште поголема нега.

Здравствените проблеми за жал не го заобиколија ни детето кое оди на постојани испитувања.

Со минимална социјална помош а многу лекови кои и се потребни, таа со нејзините деца не може да ги преживее деновите.

Затоа, сите Вие кои можете да и помогнете на оваа болна самохрана мајка контактирајте не на mail@donacii.mk.

Нашето малку за некој е многу. Да помогнеме!

Здружението Хуманост без граници поттикнува превземање на апелите за помош единствено за хуманитарни цели. Здружението се оградува од било какво користење на апелите за помош за политички цели, политичка пропаганда и ширење на верска, национална, политичка и друг вид омраза.

Објави мислење

24 коментари

 1. Објавено од Nebojsa, на Одговори

  Luge otvorete broj za donacii, nema podobar nacin da se pomogne.

 2. Објавено од bojan, на Одговори

  dajte telefoni ili zhiro smetki.

  da ne se gubi vreme vo prepiski

 3. Објавено од dajana, на Одговори

  jas imam ziro smetka od zenata ja kontaktirav pisete mi ke vi pisam od neja ziro smetka zenata e od negotino

 4. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Почитуван Небојша, донациски броеви се отвораат за апели за лекување, а не за социјални апели и поради тоа може да се донира само на трансакциска сметка.

 5. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Почитуван Бојан, на барање на мајката податоците за име, презиме, број на сметка и контакт податоци ги споделуваме во приватни пораки или на мејл. Пишете ни Ваш мејл и ние ќе Ви ги пратиме сите потребни податоци.

 6. Објавено од BILJANA, на Одговори

  Ve molam ispratete mi podatoci ili kontakt od zenata

 7. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Здраво Билјана, деталите Ви ги пративме на мејл. Секое добро.

 8. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Здраво Бојан, деталите Ви ги пративме на мејл. Секое добро.

 9. Објавено од makedonka, на Одговори

  ako moze podatoci za zenata da mi pratite

 10. Објавено од Gabriela, на Одговори

  Ve molam ispratete mi podatoci ili kontakt od zenata

 11. Објавено од Marina, на Одговори

  Ke ve molam za podatoci od ženata, blagodaram.

 12. Објавено од Маја, на Одговори

  Ќе може податоци

 13. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Почитувани, Ви пративме контакт податоци и жиро сметка на наведените мејлови. Ви благодариме за пораките на сите и желбата да помогнете.

 14. Објавено од Makedonka, на Одговори

  Izvenete no nemam dobieno nikakov odgovor za da i se pomogne na zenava

 15. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Здраво Македонка, Ви пративме податоци на мејлот кој го имате наведено при оставањето на коментар. Мејлот повторно Ви го препративме. Доколку и сега не го добивте, Ве молиме пишете ни на mail@donacii.mk и ќе Ви ги пишеме сите потребни податоци. Поздрав

 16. Објавено од jelena, на Одговори

  Ispratete mi i na mene ziro smetka od zenata,i podatoci od zenata,kontakt broj,od kade e zenata

 17. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Јелена, Ви пративме контакт податоци и жиро сметка на наведениот мејл. Ви благодариме за пораката и желбата да помогнете.

 18. Објавено од Александар, на Одговори

  Пратете сметка за домации

 19. Објавено од jasmina, на Одговори

  Здраво Александар,
  Ви пративме контакт податоци и жиро сметка на наведениот мејл.
  Ви благодариме за пораката и желбата да помогнете.

 20. Објавено од Aleksandar, на Одговори

  Koja e zenata jas sum od negotino dajte mi broj da se vidam licno

 21. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Почитуван Александар, Ви ги пративме потребните податоци на e-mail.

 22. Објавено од Vasko, на Одговори

  Ako moze informacii.

 23. Објавено од Marina, на Одговори

  Pisete mi podatoci

 24. Објавено од jasminaap, на Одговори

  Почитувани Марина и Васко, Ви ги пративме потребните податоци на e-mail. Ви благодариме за хуманоста.

Добивајте ги новите апели за помош директно на Вашиот емаил. Се што треба да направите е да го внесете Вашиот емаил во полето: